Culture

              
Mincování v Českých Budějovicích

Mincování v Českých Budějovicích

Date: 8.6.2018 - 8.6.2020   Venue: Jihočeské muzeum, Dukelská 1, České Budějovice

ILUSTRACE KNIH ADALBERTA STIFTERA

ILUSTRACE KNIH ADALBERTA STIFTERA

Date: 9.6.2018 - 15.12.2019   Venue: Památník-rodný dům A. Stiftera, Horní Planá

Jezuité v Jindřichově Hradci

Jezuité v Jindřichově Hradci

Date: 23.11.2018 - 31.12.2020   Venue: Muzeum fotografie a moderních obrazových médií, Kostelní 20, Jindřichův Hradec

The Šumava National Park - Aktions

The Šumava National Park - Aktions

Date: 1.1.2019 - 31.12.2019   Venue: The Šumava National Park

Fotografické kurzy MF MOM pro děti a mládež

Fotografické kurzy MF MOM pro děti a mládež

Date: 1.1.2019 - 31.12.2019   Venue: Muzeum fotografie a moderních obrazových médií, Kostelní 20, Jindřichův Hradec

Křížové cesty v krajině - výstava fotografií PhDr. Dalibora Hobla

Křížové cesty v krajině - výstava fotografií PhDr. Dalibora Hobla

Date: 1.1.2019 - 31.12.2019   Time: 12:00   Venue: Kaple na Křížové hoře, Český Krumlov

Půda a krovy kaple a ambitu - výstava fotografií Ing. Dalibora Uhlíře

Půda a krovy kaple a ambitu - výstava fotografií Ing. Dalibora Uhlíře

Date: 1.1.2019 - 31.12.2019   Time: 12:00   Venue: Kaple na Křížové hoře, Český Krumlov

Křížová hora z ptačí perspektivy - výstava fotografií z dronu Petra Uhlíře

Křížová hora z ptačí perspektivy - výstava fotografií z dronu Petra Uhlíře

Date: 1.1.2019 - 31.12.2019   Time: 12:00   Venue: Kaple na Křížové hoře, Český Krumlov

Český Krumlov nostalgický - výstava fotografií Jiřího Havlíka

Český Krumlov nostalgický - výstava fotografií Jiřího Havlíka

Date: 1.1.2019 - 31.12.2019   Time: 12:00   Venue: Kaple na Křížové hoře, Český Krumlov

Railway Nostalgic Journeys

Railway Nostalgic Journeys

Date: 30.3.2019 - 15.12.2019   Venue: Čechy a Morava

Poradna pro houbaře ČB (IV-XI, Po 14:30-16:30)

Poradna pro houbaře ČB (IV-XI, Po 14:30-16:30)

Date: 1.4.2019 - 25.11.2019   Venue: Jihočeské muzeum, Dukelská 1, České Budějovice

Výstava Les pramenů – příběhy lesů na zámku Ohrada, Hluboká nad Vltavou

Výstava Les pramenů – příběhy lesů na zámku Ohrada, Hluboká nad Vltavou

Date: 1.4.2019 - 31.10.2019   Time: 09:00   Venue: Lovecký zámek Ohrada, Ohrada 17, Hluboká nad Vltavou

Řemesla a živnosti v Českých Budějovicích

Řemesla a živnosti v Českých Budějovicích

Date: 6.4.2019 - 6.4.2020   Venue: Jihočeské muzeum, Dukelská 1, České Budějovice

Zašitá krása /Pocta Marii Hoppe Teinitzerové

Zašitá krása /Pocta Marii Hoppe Teinitzerové

Date: 13.4.2019 - 8.12.2019   Venue: Dům gobelínů, Dobrovského 202, Jindřichův Hradec

ZÁMECKÝ PARK V ČERVENÉM DVOŘE

ZÁMECKÝ PARK V ČERVENÉM DVOŘE

Date: 16.4.2019 - 29.9.2019   Time: 09:00   Venue: Regionální muzeum, Horní 152, Český Krumlov

Johann Steinbrener - příběh vimperského knihtisku

Johann Steinbrener - příběh vimperského knihtisku

Date: 18.4.2019 - 27.10.2019   Venue: Jihočeské muzeum, Dukelská 1, České Budějovice

Egon Schiele Art centrum

Egon Schiele Art centrum

Date: 19.4.2019 - 26.1.2020   Time: 10:00   Venue: Egon Schiele Art Centrum, Široká 71, Český Krumlov

KATEŘINA ŠEDÁ: UNES-CO / ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA

KATEŘINA ŠEDÁ: UNES-CO / ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA

Date: 19.4.2019 - 26.1.2020   Time: 10:00   Venue: Egon Schiele Art Centrum, Široká 71, Český Krumlov

KAREL VALTER (1909 - 2006)

KAREL VALTER (1909 - 2006)

Date: 19.4.2019 - 26.1.2020   Time: 10:00   Venue: Egon Schiele Art Centrum, Široká 71, Český Krumlov

FEDERICO DÍAZ (*1971)

FEDERICO DÍAZ (*1971)

Date: 19.4.2019 - 26.1.2020   Time: 10:00   Venue: Egon Schiele Art Centrum, Široká 71, Český Krumlov

První dáma české tapiserie

První dáma české tapiserie

Date: 27.4.2019 - 31.10.2019   Venue: Dům gobelínů, Dobrovského 202, Jindřichův Hradec

Tradiční pečení v obecní peci v Lenoře

Tradiční pečení v obecní peci v Lenoře

Date: 27.4.2019 - 28.12.2019   Time: 09:00   Venue: Lenora

Třeboň + Veselí nad Lužnicí + České Velenice Calendar

Třeboň + Veselí nad Lužnicí + České Velenice Calendar

Date: 1.5.2019 - 30.9.2019   Venue: Třeboň + Veselí nad Lužnicí + Suchdol + České Velenice

Výstava vodních a mokřadních rostlin

Výstava vodních a mokřadních rostlin

Date: 1.5.2019 - 30.9.2019   Time: 08:00   Venue: Botanický ústav, Dukelská 135, Třeboň

ANIMACZE PO ROCE ´89

ANIMACZE PO ROCE ´89

Date: 7.5.2019 - 1.9.2019   Time: 10:00   Venue: Dům Štěpánka Netolického, Masarykovo náměstí 89/I, Třeboň

Interaktivní výstava Leonardo, České Budějovice

Interaktivní výstava Leonardo, České Budějovice

Date: 7.5.2019 - 8.9.2019   Time: 11:00   Venue: SOLNICE, Piaristické náměstí, České Budějovice

GÓÓÓL

GÓÓÓL

Date: 10.5.2019 - 29.9.2019   Time: 09:00   Venue: Sladovna, Velké náměstí 113/1, Písek

Svět kostiček

Svět kostiček

Date: 15.5.2019 - 8.9.2019   Time: 09:00   Venue: Jihočeské muzeum, Dukelská 1, České Budějovice

Zábava, vášeň, hazard aneb z historie karetní hry

Zábava, vášeň, hazard aneb z historie karetní hry

Date: 16.5.2019 - 5.1.2020   Venue: Muzeum Jindřichohradecka, Štítného 124, Jindřichův Hradec

Schwarzenberg Canal - season start

Schwarzenberg Canal - season start

Date: 18.5.2019 - 21.9.2019   Venue: Jelení Vrchy, Ježová / Iglbach

Vesnický hudební klub, Chotěmice

Vesnický hudební klub, Chotěmice

Date: 24.5.2019 - 31.8.2019   Time: 20:00   Venue: Chotěmice

Hořické kulturní léto, Hořice na šumavě

Hořické kulturní léto, Hořice na šumavě

Date: 25.5.2019 - 25.8.2019   Venue: amfiteátr, Hořice na šumavě 202, Hořice na šumavě

Plovárna, Větřní

Plovárna, Větřní

Date: 25.5.2019 - 14.9.2019   Venue: Plovárna Větřní, K Bazénu, Větřní

Třeboňský sochařský svět

Třeboňský sochařský svět

Date: 25.5.2019 - 15.10.2019   Venue: Třeboň

Passion Plays in Hořice na Šumavě

Passion Plays in Hořice na Šumavě

Date: 25.5.2019 - 7.9.2019   Time: 20:30   Venue: Amfitheatre, Hořice na Šumavě + 7.9. - 20.00 Prelatura, Český Krumlov

Summer in the City

Summer in the City

Date: 1.6.2019 - 28.9.2019   Venue: České Budějovice

Art in the Town

Art in the Town

Date: 1.6.2019 - 30.9.2019   Venue: Černá v Pošumaví, Lipno nad Vltavou, Kleť, České Budějovice, Hluboká nad Vltavou, Zámek Ohrada, Zámek Mitrowicz, Jaderná elektrárna Temelín, Veselí nad Lužnicí

100 let Jihočeského divadla - Kabinet zázraků

100 let Jihočeského divadla - Kabinet zázraků

Date: 1.6.2019 - 31.10.2019   Venue: Jihočeské muzeum, Dukelská 1, České Budějovice

Otáčivé hlediště, Týn nad Vltavou

Otáčivé hlediště, Týn nad Vltavou

Date: 3.6.2019 - 31.8.2019   Venue: Otáčivé hlediště, Bedřichovy sady, Týn nad Vltavou

Revolving Auditorium Theatre Český Krumlov

Revolving Auditorium Theatre Český Krumlov

Date: 5.6.2019 - 8.9.2019   Venue: Chateau park, Český Krumlov

Kulturní léto na Buškově Hamru, Trhové Sviny

Kulturní léto na Buškově Hamru, Trhové Sviny

Date: 7.6.2019 - 31.8.2019   Venue: Buškův Hamr, Trhové Sviny 332, Trhové Sviny

Hudební léto ve Štěkni

Hudební léto ve Štěkni

Date: 8.6.2019 - 7.9.2019   Time: 19:00   Venue: Zámek Štěkeň

Novohradské hory veřejnou dopravou, Kaplice

Novohradské hory veřejnou dopravou, Kaplice

Date: 9.6.2019 - 29.9.2019   Venue: Kaplice nádraží - Nové Hrady

PASTA ONER, Hluboká nad Vltavou

PASTA ONER, Hluboká nad Vltavou

Date: 9.6.2019 - 6.10.2019   Venue: Alšova jihočeská galerie, Hluboká nad Vltavou 144

Třeboň Theatre Summer

Třeboň Theatre Summer

Date: 13.6.2019 - 10.9.2019   Time: 19:30   Venue: Třeboň

Kinematograf bratří Čadíků

Kinematograf bratří Čadíků

Date: 19.6.2019 - 6.9.2019   Venue: Čechy a Morava

Táborské hudební léto napříč žánry

Táborské hudební léto napříč žánry

Date: 20.6.2019 - 5.9.2019   Time: 19:00   Venue: Budvarka U zlatého lva, Žižkovo nám. 16, Tábor

Kulturní akce, Vítkův hrádek

Kulturní akce, Vítkův hrádek

Date: 21.6.2019 - 8.9.2019   Venue: Vítkův hrádek

Vltavotýnské kulturní léto

Vltavotýnské kulturní léto

Date: 22.6.2019 - 31.8.2019   Venue: Týn nad Vltavou

Kamil Lhoták a jeho svět, Hluboká nad Vltavou

Kamil Lhoták a jeho svět, Hluboká nad Vltavou

Date: 23.6.2019 - 6.10.2019   Time: 09:00   Venue: Alšova jihočeská galerie, Hluboká nad Vltavou 144

Veselská ozvěna

Veselská ozvěna

Date: 23.6.2019 - 7.9.2019   Time: 19:00   Venue: Veselí nad Lužnicí a Třeboňsko

Summer at the Castle Rosenberg

Summer at the Castle Rosenberg

Date: 25.6.2019 - 31.8.2019   Venue: Rožmberk nad Vltavou

Milevské kulturní léto

Milevské kulturní léto

Date: 28.6.2019 - 1.9.2019   Venue: Dům kultury, Nádražní 846, Milevsko

TŘEBOŇSKÉ VOKOVINY od Karla Huňka

TŘEBOŇSKÉ VOKOVINY od Karla Huňka

Date: 28.6.2019 - 1.9.2019   Time: 09:00   Venue: Zámek, Třeboň

Petra Švecová a Radka Bodzevič Doubravová

Petra Švecová a Radka Bodzevič Doubravová

Date: 28.6.2019 - 1.9.2019   Time: 10:00   Venue: Galerie Mariánská, Pražská třída 1, České Budějovice

Vladimír Novák

Vladimír Novák

Date: 28.6.2019 - 1.9.2019   Time: 10:00   Venue: Galerie Mariánská, Pražská třída 1, České Budějovice

Léto pod Boubínem, Vimperk

Léto pod Boubínem, Vimperk

Date: 29.6.2019 - 1.9.2019   Venue: Vimperk

Slavonice Culture Summer

Slavonice Culture Summer

Date: 29.6.2019 - 8.9.2019   Venue: Slavonice

Kulturní léto na pískovně, Veselí nad Lužnicí

Kulturní léto na pískovně, Veselí nad Lužnicí

Date: 29.6.2019 - 28.9.2019   Venue: Veselské pískovny, Veselí nad Lužnicí

Písek Culture Summer

Písek Culture Summer

Date: 30.6.2019 - 31.8.2019   Venue: Písek

Kulturní léto u kašny, Horní Planá

Kulturní léto u kašny, Horní Planá

Date: 1.7.2019 - 31.8.2019   Venue: Horní Planá

Záviš´ Cross, Monastery Vyšší Brod

Záviš´ Cross, Monastery Vyšší Brod

Date: 1.7.2019 - 30.9.2019   Time: 09:30   Venue: Cistercian Abbey, Vyšší Brod

Town Hall Summer

Town Hall Summer

Date: 1.7.2019 - 31.8.2019   Time: 18:00   Venue: Town Hall, České Budějovice

Letní kino, Černá v Pošumaví

Letní kino, Černá v Pošumaví

Date: 1.7.2019 - 31.8.2019   Time: 21:00   Venue: Letní kino, Černá v Pošumaví 134

Fairytale forest, Hořice na Šumavě

Fairytale forest, Hořice na Šumavě

Date: 2.7.2019 - 25.8.2019   Time: 10:30   Venue: Pohádková rezervace, Hořice na Šumavě

Summer craft workshops at Stifters, Horní Planá

Summer craft workshops at Stifters, Horní Planá

Date: 3.7.2019 - 28.8.2019   Time: 14:00   Venue: Memorial Birth House of Adalbert Stifter, Palackého 21, Horní Planá

Zvíkov Theatre Summer

Zvíkov Theatre Summer

Date: 5.7.2019 - 31.8.2019   Venue: Hrad Zvíkov

Výstava Camino na kolečkách

Výstava Camino na kolečkách

Date: 5.7.2019 - 25.8.2019   Time: 10:00   Venue: Kláštery Český Krumlov, Klášterní Dvůr 97, Český Krumlov

Rodinná hra za klášterní zdí, Kláštery Český Krumlov

Rodinná hra za klášterní zdí, Kláštery Český Krumlov

Date: 5.7.2019 - 30.11.2019   Time: 10:00   Venue: Kláštery Český Krumlov, Klášterní zahrada, Český Krumlov

Výstava obrazů z Mezinárodního malířského sympozia, Nové Hrady

Výstava obrazů z Mezinárodního malířského sympozia, Nové Hrady

Date: 7.7.2019 - 31.8.2019   Time: 10:00   Venue: Galerie Koželužna, Komenského 398, Nové Hrady

Hana Sommerová, Eliška Hanušová / Kolasice

Hana Sommerová, Eliška Hanušová / Kolasice

Date: 12.7.2019 - 25.8.2019   Venue: Muzeum fotografie a moderních obrazových médií, Kostelní 20, Jindřichův Hradec

Antonín Kratochvíl – Moskevské noci & portréty osobností

Antonín Kratochvíl – Moskevské noci & portréty osobností

Date: 20.7.2019 - 30.12.2019   Venue: Muzeum fotografie a moderních obrazových médií, Kostelní 20, Jindřichův Hradec

Music Festival Hluboká, Hluboká nad Vltavou

Music Festival Hluboká, Hluboká nad Vltavou

Date: 24.7.2019 - 4.10.2019   Venue: Hluboká nad Vltavou

Jazz World Photo, Třeboň

Jazz World Photo, Třeboň

Date: 7.8.2019 - 18.9.2019   Venue: Dům Štěpánka Netolického, Masarykovo náměstí 89/I, Třeboň

Výstava Příroda v ilustraci, Hluboká

Výstava Příroda v ilustraci, Hluboká

Date: 14.8.2019 - 31.10.2019   Venue: Zámek Ohrada (vedle ZOO), Ohrada 17, Hluboká nad Vltavou

Výstava: Příroda v ilustraci, na zámku Ohrada, Hluboká nad Vltavou

Výstava: Příroda v ilustraci, na zámku Ohrada, Hluboká nad Vltavou

Date: 14.8.2019 - 31.10.2019   Time: 09:00   Venue: Lovecký zámek Ohrada, Ohrada 17, Hluboká nad Vltavou

Lipno Sport Fest, Lipno nad Vltavou

Lipno Sport Fest, Lipno nad Vltavou

Date: 17.8.2019 - 25.8.2019   Time: 08:00   Venue: pod Aquaworldem, Lipno nad Vltavou 86

Mistrovství ČR v balónovém létání, Jindřichův Hradec

Mistrovství ČR v balónovém létání, Jindřichův Hradec

Date: 20.8.2019 - 25.8.2019   Venue: Letiště, Jindřichův Hradec

Bread Basket (Země živitelka)

Bread Basket (Země živitelka)

Date: 22.8.2019 - 27.8.2019   Time: 09:00   Venue: Výstaviště, Husova třída 523/30, České Budějovice

Milevské městské slavnosti - Bartolomějské posvícení

Milevské městské slavnosti - Bartolomějské posvícení

Date: 22.8.2019 - 25.8.2019   Time: 12:00   Venue: klášterní park Bažantnice, Milevsko

International Folklore Festival, Písek

International Folklore Festival, Písek

Date: 22.8.2019 - 25.8.2019   Time: 18:00   Venue: Palackého sady, Písek

SYMPOZIUM VINUTÝCH PEREL, Kláštery Český Krumlov

SYMPOZIUM VINUTÝCH PEREL, Kláštery Český Krumlov

Date: 23.8.2019 - 25.8.2019   Time: 09:00   Venue: Kláštery Český Krumlov, Klášterní Dvůr 97, Český Krumlov

Volkswagen fest, Hosín

Volkswagen fest, Hosín

Date: 23.8.2019 - 25.8.2019   Time: 15:00   Venue: Airport, Hosín

Festival Karla Valdaufa, Trhové Sviny

Festival Karla Valdaufa, Trhové Sviny

Date: 23.8.2019 - 25.8.2019   Time: 20:00   Venue: Žižkovo náměstí, Trhové Sviny

Hrad Landštejn obsadí Páni z Hradce

Hrad Landštejn obsadí Páni z Hradce

Date: 24.8.2019 - 25.8.2019   Venue: Státní hrad Landštejn, Landštejn 2, Slavonice

Regata Třeboň

Regata Třeboň

Date: 24.8.2019 - 25.8.2019   Venue: rybník Svět, Třeboň

Kurzy v Domě gobelínů

Kurzy v Domě gobelínů

Date: 24.8.2019 - 25.8.2019   Time: 09:00   Venue: Dům gobelínů, Dobrovského 202, Jindřichův Hradec

Fotografování: Srpnové letní hrátky u opět na plovárně

Fotografování: Srpnové letní hrátky u opět na plovárně

Date: 24.8.2019 - 25.8.2019   Time: 09:00   Venue: Museum Fotoateliér Seidel, Linecká 272, Český Krumlov

Kritérium Vimperk, cyklistika

Kritérium Vimperk, cyklistika

Date: 25.8.2019   Venue: Vimperk

nohejbalový turnaj O POHÁR VESELSKA, Veselí nad Lužnicí

nohejbalový turnaj O POHÁR VESELSKA, Veselí nad Lužnicí

Date: 25.8.2019   Time: 09:00   Venue: antukové kurty, Veselí nad Lužnicí

Třeboňská pouť

Třeboňská pouť

Date: 25.8.2019   Time: 09:00   Venue: kostel P. Marie Královny a sv. Jiljí, Třeboň

Schwarzenberský plavební kanál - JELENOVRŠSKÉ SLAVNOSTI

Schwarzenberský plavební kanál - JELENOVRŠSKÉ SLAVNOSTI

Date: 25.8.2019   Time: 11:30   Venue: Jelení Vrchy

Paddleboard day, Černá v Pošumaví

Paddleboard day, Černá v Pošumaví

Date: 25.8.2019   Time: 12:00   Venue: Windy Point, za přístavem Jacht klubu, Jestřábí, Černá v Pošumaví

Rozloučení s prázdninami - pro děti a rodiče, Suchdol nad Lužnicí

Rozloučení s prázdninami - pro děti a rodiče, Suchdol nad Lužnicí

Date: 25.8.2019   Time: 14:00   Venue: KC Kino, Suchdol nad Lužnicí



Guide the Best of South Bohemia, source: Vydavatelství MCU s.r.o.South Bohemia on the mapInternational Music Festival Cesky KrumlovAirport České BudějoviceLipno Treetop Walkway is the fist in the Czech Republic.Aleš South Bohemian GallerySole-Felsen-Bad GmündHistorical Brewery Český KrumlovMěstské divadlo Český KrumlovToulava - Region between South and Central BohemiaHotel Resort Relax

Jindřichův Hradec Information Centre

Český Krumlov, source: archív Vydavatelství MCU, photo by: Libor Sváček
České Budějovice, source: archív Vydavatelství MCU, photo by: Libor Sváček
Jindřichův Hradec, source: archív Vydavatelství MCU, photo by: Libor Sváček
Písek, source: archív Vydavatelství MCU, photo by: Libor Sváček
Prachatice, source: archív Vydavatelství MCU, photo by: Libor Sváček
Strakonice, source: archív Vydavatelství MCU, photo by: Libor Sváček
Tábor, source: archív Vydavatelství MCU, photo by: Libor Sváček
Třeboň, source: archív Vydavatelství MCU, photo by: Libor Sváček