Na Borotín s K. H. Máchou

Na hrad Borotín s K. H. Máchou

Výlet romantickou krajinou Jistebnické vrchoviny. Vystoupáte ke Kostelci, kde se bělá nejstarší kostel Táborska – kostel Narození Panny a přehlédnete odtud celý kraj až k Táboru. Přes vrch Bukovec pokračujete lesní stezkou až do osady Pikov pod temným vrchem Dehetník. Pokračujete do malebné obce Borotín, kde se můžete občerstvit v restauraci Na Rynku, nebo si třeba koupit čerstvý sýr na kozí farmě. Odtud je to už kousek k pověstmi opředené zřícenině hradu, která se romanticky vypíná nad rybníkem. Jako v pohádce. Najdete tu sochu bílé paní i pamětní desku nejznámějšího českého "turisty" – básníka Karla Hynka Máchy. Hned vedle stojí barokní dvůr Borotín, kde si můžete odpočinout.

Na hrad Borotín s K. H. Máchou

Výlet romantickou krajinou Jistebnické vrchoviny. Vystoupáte ke Kostelci, kde se bělá nejstarší kostel Táborska – kostel Narození Panny a přehlédnete odtud celý kraj až k Táboru. Přes vrch Bukovec pokračujete lesní stezkou až do osady Pikov pod temným vrchem Dehetník. Pokračujete do malebné obce Borotín, kde se můžete občerstvit v restauraci Na Rynku, nebo si třeba koupit čerstvý sýr na kozí farmě. Odtud je to už kousek k pověstmi opředené zřícenině hradu, která se romanticky vypíná nad rybníkem. Jako v pohádce. Najdete tu sochu bílé paní i pamětní desku nejznámějšího českého "turisty" – básníka Karla Hynka Máchy. Hned vedle stojí barokní dvůr Borotín, kde si můžete odpočinout. Zpět vás cesta zavede do Chotovin líbezným údolím potoka, případně do Nasavrk. Z obou míst se vlakem dostanete zpět do Tábora.

Start: Balkova Lhota (vlak) Cíl: Chotoviny (vlak)

Délka: 14,5 km nebo 17,8 Km

Trasa:

ž Balkova Lhota-žst – ž Kostelec (4,9 km) – ž Pikov (6,2 km) – ž křižovatka s m (8 km) – m Starý zámek-zřícenina (9,6 km) – č křižovatka se zelenou (13,8 km) – následují 2 možnosti

Kratší: č Chotoviny-žst (14,5 km)

Delší: z Mlýn Lapáček (14,2 km) – ž Nasavrky-žst (17,8 km)

Na Borotín s K. H. Máchou, Kam na výlet Jižní Čechy